| | | AAA
Przedszkole Miejskie Nr 3
Serdecznie witamy na stronie Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świętochlowicach

Galeria

Sadzenie „Drzewa Pamięci” w ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała"

Ilość zdjęć: 26

W dniu 08.11.2018 r. w ramach realizacji zadań projektu "Piękna Nasza Polska Cała" zasadziliśmy wspólnie drzewo pamięci stające się dla nas symbolem życia i wolności. W ten piękny sposób upamiętniamy wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

pokaż więcej »

Święto Dyni 2018 r.

Ilość zdjęć: 69

31 października 2018 roku w przedszkolu obchodziliśmy lubiane przez dzieci Święto Dyni. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dzieciom w odpowiedniej kolorystyce! Dzień ten zaliczamy z radością do bardzo udanych. Zapoznaliśmy się z cennym dla naszego zdrowia warzywem. Były zabawy z dynią, wspaniałe, dyniowe prace plastyczne oraz degustacja pestek dyniowych, w każdej grupie znalazł się też czas na tańce z kolegami i koleżankami.

pokaż więcej »

Młodzi o Niepodległej

Ilość zdjęć: 189

Dnia 19 października 2018 roku cała świętochłowicka oświata mówiła o Niepodległej! W naszym przedszkolu w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” zostały zrealizowane zajęcia dla dzieci związane ze 100-leciem Niepodległości Polski. W tym dniu oprócz wysłuchania pięknych wierszy o treści patriotycznej wszystkie dzieci tworzyły z pomocą swoich Pań piękne prace plastyczne w barwach narodowych. Starszaki wykonały z papieru flagi w formie chorągiewek, natomiast młodsze dzieci pomalowały szablony flagi Polski oraz stworzyły biało-czerwone serduszka symbolizujące ich ogromną miłość do naszego kraju. Najważniejsze dla wszystkich tego dnia było przesłanie patriotyczne, wspólnie przypomnieliśmy sobie, jakie znamy symbole narodowe, czym jest godło, a czym hymn. Przedszkolaki już z pewnością wiedzą, że hymn Polski to „Mazurek Dąbrowskiego” , a każdy nasz mały patriota zna postawę, jaką trzeba przybrać podczas jego śpiewania. Debatowanie nad tematem 100 rocznicy Niepodległości Polski sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki nawet z przyjemnością opowiadały za co kochają nasz kraj, które miejsca warto zwiedzić , a także jakimi pięknymi tradycjami możemy jako Polacy pochwalić się rówieśnikom z innych krajów. Podsumowaniem tego dnia było spotkanie wszystkich grup dzieci w sali, w której odbył się pokaz mody patriotycznej. Przedszkolaki wspaniale zaprezentowały się w biało-czerwonych strojach na „czerwonym dywanie”. „Polska biało-czerwona!” Tak, krzyczały, klaskały i kibicowały swoim rówieśnikom dzieci podczas pokazu, który przyniósł wszystkim wiele ciepłych emocji. Jesteśmy dumni z zaangażowania wszystkich przedszkolaków, ich dużej wiedzy na temat naszego kraju oraz czerpania radości z zajęć przygotowanych przez wychowawczynie. Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów dla naszych małych Patriotów! :) To był bardzo mile spędzony dzień! Nie wierzycie? Gorąco zapraszamy do prześledzenia naszej relacji zdjęciowej, która jest dowodem na to, jak dobrze i owocnie bawiliśmy tego dnia! :)

pokaż więcej »

Akademia Zdrowego Uśmiechu- Jak właściwie dbać o ząbki?

Ilość zdjęć: 22

Akademia Zdrowego Uśmiechu to autorski projekt edukacyjny, realizowany przez Dentolandię – Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji. Wraz z pluszowym asystentem Dinusiem, uczono Dzieci z naszego przedszkola, właściwej higieny jamy ustnej oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Podczas warsztatów sprawdzany był stan ząbków każdego Malucha oraz, jeśli Rodzice wyrazili na to zgodę, przeprowadzona została fluoryzacja.

pokaż więcej »