Przedszkole Miejskie Nr 3
Serdecznie witamy na stronie Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świętochlowicach

Galeria

Obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę

Ilość zdjęć: 83

Dnia 9 listopada 2018 roku uroczyście świętowaliśmy w naszym przedszkolu 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi mali patrioci wzorowo przygotowali się do tego wyjątkowego dnia ubierając się w biało-czerwone stroje. Dzieci wzięły także udział w ogólnopolskim biciu rekordu w śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. O godzinie 11:11 przedszkolaki wraz z wszystkimi pracownikami przedszkola zaśpiewały wspólnie Hymn dla Niepodległej. Dzieci starsze zarecytowały nawet młodszym kolegom wiersz pt. „Kto ty jesteś, Polak mały”. Tego dnia zostały także ogłoszone wyniki rodzinnego konkursu plastycznego „Moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego w ramach projektu edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za zaangażowanie i wszystkie, piękne złożone prace. Nie tylko zwycięzcy, ale i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z tej okazji nagrody, które z radością i dumą wręczała nasza Pani Dyrektor, natomiast od rówieśników dzieci otrzymały gromkie brawa. Aby podkreślić jak ważną rolę pełni w naszych sercach Ojczyzna, odbiliśmy biało-czerwone dłonie na mapie, która zawisła na korytarzu. W celu upamiętnienia tego niezwykle ważnego dla wszystkich Polaków święta stworzyliśmy ogromny, biało-czerwony kotylion wykonany z balonów, który przyozdobił budynek naszej placówki.

pokaż więcej »

Sadzenie „Drzewa Pamięci” w ramach projektu "Piękna Nasza Polska Cała"

Ilość zdjęć: 26

W dniu 08.11.2018 r. w ramach realizacji zadań projektu "Piękna Nasza Polska Cała" zasadziliśmy wspólnie drzewo pamięci stające się dla nas symbolem życia i wolności. W ten piękny sposób upamiętniamy wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

pokaż więcej »

Święto Dyni 2018 r.

Ilość zdjęć: 69

31 października 2018 roku w przedszkolu obchodziliśmy lubiane przez dzieci Święto Dyni. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dzieciom w odpowiedniej kolorystyce! Dzień ten zaliczamy z radością do bardzo udanych. Zapoznaliśmy się z cennym dla naszego zdrowia warzywem. Były zabawy z dynią, wspaniałe, dyniowe prace plastyczne oraz degustacja pestek dyniowych, w każdej grupie znalazł się też czas na tańce z kolegami i koleżankami.

pokaż więcej »

Młodzi o Niepodległej

Ilość zdjęć: 189

Dnia 19 października 2018 roku cała świętochłowicka oświata mówiła o Niepodległej! W naszym przedszkolu w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” zostały zrealizowane zajęcia dla dzieci związane ze 100-leciem Niepodległości Polski. W tym dniu oprócz wysłuchania pięknych wierszy o treści patriotycznej wszystkie dzieci tworzyły z pomocą swoich Pań piękne prace plastyczne w barwach narodowych. Starszaki wykonały z papieru flagi w formie chorągiewek, natomiast młodsze dzieci pomalowały szablony flagi Polski oraz stworzyły biało-czerwone serduszka symbolizujące ich ogromną miłość do naszego kraju. Najważniejsze dla wszystkich tego dnia było przesłanie patriotyczne, wspólnie przypomnieliśmy sobie, jakie znamy symbole narodowe, czym jest godło, a czym hymn. Przedszkolaki już z pewnością wiedzą, że hymn Polski to „Mazurek Dąbrowskiego” , a każdy nasz mały patriota zna postawę, jaką trzeba przybrać podczas jego śpiewania. Debatowanie nad tematem 100 rocznicy Niepodległości Polski sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki nawet z przyjemnością opowiadały za co kochają nasz kraj, które miejsca warto zwiedzić , a także jakimi pięknymi tradycjami możemy jako Polacy pochwalić się rówieśnikom z innych krajów. Podsumowaniem tego dnia było spotkanie wszystkich grup dzieci w sali, w której odbył się pokaz mody patriotycznej. Przedszkolaki wspaniale zaprezentowały się w biało-czerwonych strojach na „czerwonym dywanie”. „Polska biało-czerwona!” Tak, krzyczały, klaskały i kibicowały swoim rówieśnikom dzieci podczas pokazu, który przyniósł wszystkim wiele ciepłych emocji. Jesteśmy dumni z zaangażowania wszystkich przedszkolaków, ich dużej wiedzy na temat naszego kraju oraz czerpania radości z zajęć przygotowanych przez wychowawczynie. Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów dla naszych małych Patriotów! :) To był bardzo mile spędzony dzień! Nie wierzycie? Gorąco zapraszamy do prześledzenia naszej relacji zdjęciowej, która jest dowodem na to, jak dobrze i owocnie bawiliśmy tego dnia! :)

pokaż więcej »